Sezóna 2022
Sezóna 2022

Sezóna 2022

Monopost

SGT-FE22

Formula SGT-FE22 je naše druhé auto s pohonom všetkých štyroch kolies. Naším cieľom bolo postaviť spoľahlivé auto s vysokým zrýchlením, ktoré by bez problémov bolo schopné dokončovať preteky. V novej generácii kolesovej zostavy a planétovej prevodovky sa výrazne zlepšila servisovateľnosť a vďaka optimalizácii spojenia planét sa zlepšila aj vyrobiteľnosť. Ďalšou charakteristikou vozidla je kompletne prepracovaný monokok. Využitie technológie predimpregnovaných tkanín smerovali k zníženiu hmotnosti a zvýšeniu torznej tuhosti. So zmenou geometrie monokoku bolo potrebné urobiť významné zmeny na kinematike zavesenia kolies. Pri tomto monoposte sme prvý krát použili nový systém oddeleného pruženia a tlmenia predklonu a náklonu, ktorý sa skladá z horizontálne a diagonálne uloženého tlmiča. Za účelom zníženia celkovej hmotnosti vozidla, sme vyvinuli náš vlastný DC-DC menič napätia, vďaka čomu nepotrebujeme nízkonapäťový akumulátor.

SGT FE-21 EV

140kW

Výkon

245kg

Hmotnosť

2.8s

Zrýchlenie 0-100 km/h

112km/h

Max rýchlosť

SGT-FE22 Driverless

Pri vývoji monopostu SGT-FE22 DV bolo cieľom zohľadniť skúsenosti nadobudnuté pri stavbe jeho predchodcu. Nakoľko najväčšie nedostatky pochádzali zo softvérovej nadstavby, práca sa koncentrovala na vývoj a optimalizácie softvérových systémov. Hardvérová nadstavba pozostáva z EBS (Emergency Brake System), prídavného systému pre otáčanie predných kolies a PC boxu. Softvérový systém obsahuje moduly pre spracovanie údajov zo snímačov, mapovania a lokalizácie, plánovania trajektórie a systému riadenia pre realizáciu naplánovej trasy.

SGT FE-21 DV

140kW

Výkon

235kg

Hmotnosť

3.1s

Zrýchlenie 0-100 km/h

112km/h

Max rýchlosť

Galéria


Tím

Tomáš Fialka
Kapitán tímu

Náš tím pozostáva zo šikovných študentov fakúlt Slovenskej technickej univerzity, ktorí sú odhodlaní popri štúdiu rozvíjať sa vo svojom obore a naberať skúsenosti priamo z praxe. Našou snahou je poznatky nadobudnuté v škole uplatniť pri stavbe monopostu a konkurovať najlepším tímom na svete.

Mechanická divízia


Samuel Bystričan
Vedúci divízie
Tomáš Medveczky
Zavesenie
Andrii Sikomas
Zavesenie
Adam Kašička
Zavesenie
Oliver Schlett
Riadenie
Roman Omelianenko
Ergonómia
Andrej Vnučko
Aerodynamika
Ikona Stuba Green Team
Jakub Dudáš
Aerodynamika
Marián Mirko Dudaško
Aerodynamika
Ikona Stuba Green Team
Patrik Zmitko
Aerodynamika
Ikona Stuba Green Team
Katarína Jevčáková
Aerodynamika
Pavel Bačík
Chladenie
Andrej Ürge
Monokok
Aditya Khatiwala
Monokok
Radoslav Babej
Monokok
Ikona Stuba Green Team
Daniel Pacek
Kolesová zostava
Juraj Bucko
Kolesová zostava
Patrik Sihelský
Kolesová zostava
Alexander Lazorík
Kolesová zostava

Elektrická divízia


Samuel Mazúr
Vedúci divízie
Timur Kramár
Powertrain
Juraj Račkay
Powertrain
Ikona Stuba Green Team
Martin Sedláček
Softvér
Ikona Stuba Green Team
Jakub Sigeti
Softvér
Kristián Andocs
Elektromechanika
Ikona Stuba Green Team
Lukáš Janky
Elektronika
Lenka Rabčanová
Telemetria

Driverless divízia


Patrik Knaperek
Vedúci divízie
Ikona Stuba Green Team
Martin Lučan
SLAM
Matej Dudák
Lidar
Alex Teplanský
Kamera
Samuel Bauko
Plánovanie trajektórie
Jozef Galandák
Riadenie aktuátorov

Divízia externých vzťahov


Samuel Jankove
Marketing
Erich Maliniak
Financie a sponzoring
Ikona Stuba Green Team
Karolína Huttová
Grafika
Ikona Stuba Green Team
Jackar Mutiš
IT
Erik Mockovčiak
Biznis plán
Kristína Forgáčová
Biznis plánPartneri

GENERÁLNY PARTNER


Slovenská technická univerzita v Bratislave

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) je modernou, výskumno-vzdelávacou inštitúciou. Nadväzuje na 250-ročný odkaz Banskej akadémie v Banskej Štiavnici, kde boli položené základy vzdelávania prepojeného s praxou. STU ponúka technické vzdelávanie a zapája študentov do výskumu v oblasti prírodných vied, počítačových vied, stavebníctva, architektúry, chémie, potravinárstva či materiálových technológií.

Slovenská Technická Univerzita v Bratislave

 

Technická podpora vývoja


ZF Slovakia
ZF Slovakia zastupuje koncern ZF na Slovensku. Tri nezávislé prevádzkové jednotky riadia výrobné závody v mestách Trnava, Levice, Šahy, Detva a Komárno. Vyrábajú sa tu komponenty hnacieho ústrojenstva a podvozku hlavne pre osobné vozidlá. ZF Slovakia je výlučnou dcérskou spoločnosťou podniku ZF Holding Austria GmbH. Jej ústredie sa nachádza v Trnave. Má päť výrobných lokalít, v Trnave, Leviciach, Šahách, Detve a Komárne.

ZF Slovakia

 

1st CLASS PARTNERI


Continental
V súčasnosti sa spoločnosť Continental nachádza medzi 5 najlepšími dodávateľmi pre automobilový priemysel na svete. Ako dodávateľ brzdových systémov, systémov a súčastí pre pohony a podvozky, prístrojovej techniky, informačných a zábavných riešení, elektroniky do vozidiel, pneumatík a technických elastomérov prispieva spoločnosť Continental k zvýšenej bezpečnosti jazdy a globálnej ochrane životného prostredia.

Continental

c2i
Rýchlo rastúca, dynamická spoločnosť zaoberajúca sa návrhom, výrobou a predajom inovatívnych kompozitných výrobkov. Medzi ich zákazníkmi sú svetoznámi výrobcovia rôznych závodných a športových automobilov, lodí, lietadiel.

c2i

AUTOCONT
AUTOCONT je česká súkromná spoločnosť, ktorá viac ako 25 rokov na českom a slovenskom trhu úspešne zavádza a prevádzkuje užitočné informačné technológie. Zameriava sa na poskytovanie komplexných IT riešení a služieb pre firemnú klientelu a štátnu správu.

AUTOCONT

Zenit
Na zložitom trhu dokážeme pre našich klientov vybrať tých najvhodnejších výrobcov. Tvoríme tak filter, cez ktorý sa dostanú len tí najlepší. Vyberáme ich podľa požadovaných meradiel – kvalita, dôveryhodnosť, cenová efektivita. Vyhľadávame, privádzame a zastupujeme overené zahraničné spoločnosti. Robíme trh jednoduchším. Ponuku zrozumiteľnejšou.

Zenit

SOVA Digital
SOVA Digital zhromaždila talentovaných a tvrdo pracujúcich ľudí, ktorí sú jedineční vo svojej schopnosti rýchlo dodať kompletné PLM riešenia, zodpovedajúce potrebám a možnostiam zákazníka. SOVA Digital je inovatívna firma dovnútra i smerom voči svojim zákazníkom.

SOVA Digital

Schaeffler Slovensko
Schaeffler disponuje portfóliom produktov, ktoré patrí k najrozsiahlejším v ložiskovej výrobe a môže pokryť všetky oblasti použitia. Spoločný katalóg štandardných ložísk obsahuje vyše 40 000 typov, ktoré sú dodávané do 60 rôznych oblastí priemyslu. Okrem toho ponúkame rozsiahle služby v oblasti výpočtov, diagnostiky, údržby a montáže valivých ložísk a kompletných systémov.

Schaeffler

ROCK-Build s.r.o.
Spoločnosť ROCK-Build s.r.o. bola založená v roku 2008 s cieľom špecializovať sa na riešenia a realizáciu gabionových konštrukcii — od tých najmenších v záhradnej architektúre až po tie najväčšie pri stavbe diaľnic a iných rozsiahlych inžinierskych diel, vychádzajúc pritom z našich predošlých skúseností na európskom a najmä nemeckom trhu.

ROCK-Build

Plastic Omnium
Spoločnosť, ktorá vďaka 32.000 člennému tímu v 26 krajinách získala v roku 2018 zisk v hodnote 8,2 miliárd Eur a je svetovým lídrom v oblasti inteligentných exteriérových systémov, čistých pohonných systémov a predných modulov áut. Naša ambícia? Poskytnúť automobilkám špičkové vybavenie a riešenia vedúce k rozvoju budúcnosti áut, ktoré vďaka zníženej hmotnosti redukujú negatívne vplyvy na životné prostredie, zvyšujú bezpečnosť a vďaka integrovaným funkciám umožňujú prepojenie s okolitým svetom.

Plastic Omnium

Move
Spoločnosť Move začala svoju činnosť v roku 2011. Hlavnou náplňou spoločnosti je výroba a dodávka dielov pre priemysel. V priebehu ich fungovania sa firma vyprofilovala na stabilnú výrobno-technickú spoločnosť, ktorej partnermi sú významné firmy v oblasti strojárenstva, automobilového priemyslu ako aj podniky iných odvetví. Všetky produkty, ktoré spoločnosť ponúka sú od renomovaných výrobcov.

Move

Velodyne Lidar
Lidar je skratka pre „detekciu a mierenie svetla“. Niekedy sa nazýva „laserové skenovanie“ alebo „3D skenovanie“. Táto technológia využíva laserové lúče bezpečné pre oči na vytvorenie 3D reprezentácie skúmaného prostredia. Lidar sa používa v mnohých priemyselných odvetviach, vrátane automobilového priemyslu, kamiónovej dopravy, UAV / robotov, v priemysle, mapovaní a ďalších.

Velodyne Lidar

Vector
Už viac ako 30 rokov je Vector schopným partnerom vo vývoji automobilovej elektroniky. Viac ako 3000 zamestnancov na 31 miestach po celom svete podporuje výrobcov a dodávateľov automobilového priemyslu a príbuzných odvetví profesionálnou platformou nástrojov, softvérových komponentov a služieb pre vývoj vstavaných systémov. Poháňaní vášňou pre technológiu vyvíjajú riešenia, ktoré odbremenia inžinierov od ich náročných úloh. Rôzne sa tiež angažujú aj v oblasti vzdelávania, výskumu a sociálnej zodpovednosti.

Vector

3D Inat
3D Inat sa špecializuje na zákazkovú, malosériovú, ako aj sériovú výrobu 3D výrobkov s rôznymi stupňami obtiažnosti. Ponúkajú profesionálnu 3D tlač technológiou Fused Deposition Modeling na ich inovatívnych 3D tlačiarňach, ktoré vyvinuli a zostrojili ich vývojoví pracovníci.

3D Inat

IPM Solutions
Ponúkajú zákazníkom progresívne riešenia, založené na “best-in-class” softvérových CAD/CAM/CAE, PDM/PLM technológiách, využiteľné a cenovo dostupné pre každú firmu, s cieľom zlepšiť procesy vo firme pomocou najnovších technológií dostupných na trhu. Ich snahou je poskytnúť zákazníkom nielen kvalitné programy, ale aj služby prispievajúce k zlepšeniu kvality produktov a optimalizácii doby spracovania. Usilujú sa priniesť na trh nové výnimočné produkty a know-how, ktoré by neustále spĺňali špecializované požiadavky zákazníkov.

IPM Solutions

 

2nd CLASS PARTNERI


Profika
Shenzhen Melasta Battery
AMK
WY - Webglobe–Yegon, s.r.o.
Švec a spol.
Techsoft
Matador Holding a.s.
Slovakia Ring
Smith & Partner Polymers
Kordcarbon
Altair

 

3rd CLASS PARTNERI


IPG Automotive
eRobots. rapid manufacturing.
Bruto
Modeláreň Hronec
Bender
Loctite
EBV Elektronik
L&L Products
OBO
Emerson
3Dconnexion
Sario
NES Nová Dubnica
Polepy
Altium
KISSoft
Teroson
Alfun
První Hanácká BOW spol. s r.o.
Konštrukta Defence

 

4th CLASS PARTNERI


SRS Group s.r.o.
Anwell
Elecom
ST Microelectronics
Airtech
WATERCUT, s.r.o.
Austrotherm
SASI
MicroStep
WebSupport
Deltapreg
Technouniversum
EURO Molding
Bartek CNC s.r.o.

 

5th CLASS PARTNERI


HP Academy
CNC frézovanie
Železiarne Podbrezová
GG Group
TRIDE Studio

Galéria